ENERGOOSZCZĘDNE WIRNIKI OSUSZAJCE I ZASADY OSUSZANIA

Wirniki

Wirniki

Wszystkie osuszacze adsorpcyjne DST używają wirnika żelowo krzemionkowego Seibu Giken. W wirniku Seibu Giken żel krzemionkowy związany jest chemicznie w  strukturę wirnika, co oznacza, że nie ma przenoszenia do powietrza. DST oferuje również 3 specjalne wirniki: D-Max H -bakteriobójcze i higieniczne D-Max CI -100% silikonu DLR – Zeolite wirnika dla niskich punktów rosy.

Dowiedz się więcej

Zasady osuszania

Zasady osuszania

Podstawową zasadą jest to, że powietrze jest osuszane, przepuszcza się przez obracający się wirnik, który absorbuje wilgoć. Wilgoć w wirniku, jest usuwana za pomocą strumienia gorącego powietrza. DST opracował zasady Econosorb i Frigosorb które są bardzo energooszczędne. Inne znane zasady sorpcyjne z DST jest Recusorb, Consorb i Aquasorb. Frigosorb również opatentowany w Szwecji.

Dowiedz się więcej

Oszczedzanie energii

Oszczedzanie energii

Z nowymi rządowymi celami w zakresie efektywności i wciąż rosnących cen energii, to jest polityka DST do korzystania z nowych technologii gdzie to możliwe. To gwarantuje, że nasze produkty nadal efektywnie wykorzystują energię. Do sterowania jest programowalny (PLC), systemy mogą zwiększyć efektywność operacyjną, mniejszą emisję dwutlenku węgla i zmniejszyć koszty eksploatacji; Czynniki, które mogą być istotne dla certyfikacji środowiskowej.

Dowiedz się więcej

Jesteśmy cenionym na rynku przedstawicielem producenta DST. Zajmujemy się produkcją nowoczesnych oraz wysoko wydajnych osuszaczy powietrza. Urządzenia dedykowaną są wielu różnym gałęziom przemysłu, w szczególności branży spożywczej, farmaceutycznej, logistycznej, elektronicznej oraz budowlanej. Eliminują nadmiar wilgoci znajdującej się w powietrzu, chroniąc wyroby oraz towary przed zawilgoceniem.

W ofercie DST Poland znajdują się również energooszczędne wirniki osuszające. Pracują zgodnie z następującą zasadą. Powietrze zostaje przepuszczone przez obracający się wirnik. Ten absorbuje wilgoć, a następnie usuwa ją poprzez strumień gorącego powietrza.

Profesjonalne osuszanie hal przemysłowych

Zasady Econosorb oraz Frigosorb, które zostały opracowane przez DST, są niezwykle energooszczędne. Pierwsza z nich wykorzystuje pompę ciepła, która zużywa znacznie mniej energii potrzebnej do pracy standardowego osuszacza. Co więcej, temperatura suchego powietrze jest niższa niż wlotowego. Natomiast Frigosorb doskonale sprawdzi się w przypadku szczególnie trudnej do usunięcia wilgoci. Inne zasady opatentowane przez producenta DST to: Recusorb, Consorb oraz Aquasorb.