Search
Close this search box.

BEZ SZROZU W CHŁODNIACH I ZAMRAŻARKACH Z OSUSZANIEM

PROBLEM Z OBLODZENIEM, ZAPAROWANIEM I SZRODZENIEM MOŻE BYĆ PRAKTYCZNIE WYELIMINOWANY POPRZEZ INSTALACJĘ OSUSZACZA OSUSZACZA.

Przechowywanie w lodówce
Lód, szron i mgła gromadzą się zawsze, gdy ciepłe powietrze styka się z zimnym otoczeniem, na przykład podczas otwierania i zamykania drzwi w chłodniach. Mgła może wpływać na zdolność wyraźnego widzenia w magazynie. Nagromadzenie się lodu na podłogach lub sufitach w magazynie może stanowić zagrożenie dla personelu i sprawia, że jazda ciężarówkami jest niebezpieczna. Gromadzenie się lodu i szronu oznacza konieczność regularnego rozmrażania sklepu, co kosztuje firmę czas i pieniądze.

Zamrożenie produktu
Bez osuszania powietrze, które dostaje się do budynku przez otwory zasilające przenośnika, zamieni się w lód i szron. Co z kolei doprowadzi do nieprawidłowego działania maszyn przenośnikowych i związanych z nimi czujników zbliżeniowych, optycznych. Jeśli tak się stanie, produkcja musi zostać zatrzymana w celu rozmrożenia i oczyszczenia, czego można uniknąć za pomocą osuszacza. Problem nasila się w miesiącach letnich ze względu na wyższą temperaturę otoczenia i wynikającą z tego wilgotność powietrza dostającego się do budynku.

Zdrowie i bezpieczeństwo
Problem oblodzenia, zaparowania i szronu można praktycznie wyeliminować, instalując osuszacz adsorpcyjny. Stworzy to znacznie bezpieczniejsze i przyjemniejsze środowisko pracy, co przełoży się na zwiększoną produktywność. Czas przestoju na rozmrażanie i czyszczenie zostanie drastycznie skrócony, a środowisko pracy stanie się bardziej przyjazne dla pracownika.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles