Search
Close this search box.

KONTROLA WILGOTNOŚCI W MAGAZYNACH DREWNA ZA POMOCĄ OSUSZACZA

DREWNO, KTÓRE JEST PIŁOWANE I SUSZONE, JEST SZCZEGÓLNIE WRAŻLIWE NA ZMIANY WILGOTNOŚCI, PONIEWAŻ MATERIAŁY PIŁOWANE POSZUKUJĄ RÓWNOWAGI ZE WZGLĘDU NA WILGOTNOŚĆ POWIETRZA OTACZAJĄCEGO. DREWNO DOPASOWUJE SIĘ DO ZARÓWNO TEMPERATURY, JAK I WILGOTNOŚCI PANUJĄCEJ W OTOCZENIU.

Przechowywanie piłowanego drewna

Drewno suszone i piłowane, które jest wykorzystywane do produkcji mebli, nie powinno mieć wilgotności przekraczającej 8-9%. Drewno używane do drzwi i okien powinno mieć wilgotność na poziomie 12%. Jeśli tego rodzaju drewno jest przechowywane w obszarze bez osuszania powietrza, jakość może znacznie się różnić. Zmienna wilgotność może spowodować zmianę struktury drewna, co może prowadzić do problemów podczas obróbki drewna w końcowej produkcji. To może skutkować niezadowoleniem klientów z ostatecznego produktu. Największym zagrożeniem dla jakości drewna są gwałtowne zmiany klimatyczne i zmienna wilgotność otaczającego powietrza.

Osuszanie zoptymalizowane dla sklepów sprzedających drewno
Celem osuszania magazynów drewna w branży wyrobów drzewnych jest zapewnienie stałego klimatu wewnętrznego, aby dostawca drewna mógł zagwarantować swoim ostatecznym klientom spójnie wysoką jakość swoich produktów. Osuszacze Recusorb firmy Seibu Giken DST AB wykorzystują odzysk ciepła i mogą używać pary, energii elektrycznej, gazu lub gorącej wody jako źródła energii do regeneracji. Osuszacze Recusorb mogą optymalizować klimat wewnętrzny magazynu drewna, aby zapewnić wysoką jakość produktów.

Kontrolowany klimat zapewnia wysoką jakość

Stosunek wilgotności i wilgotność względna są praktycznie niezależne od temperatury w pomieszczeniach. Jednak koszty ogrzewania mogą zostać zmniejszone, jeśli reguluje się klimat wewnętrzny na podstawie punktu rosy, a nie na podstawie wilgotności względnej.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles