Search
Close this search box.

OSUSZANIE SZKLARNI

Uszkodzenia spowodowane korozją mogą prowadzić do dużych kosztów budowy mostów na całym świecie. Konstrukcja mostu jest zabezpieczona przed korozją poprzez stworzenie środowiska, które utrzymuje maksymalnie 50% wilgotności względnej wokół konstrukcji stalowej.

Korozja elementów ze stali miękkiej i drutów nośnych o dużej wytrzymałości na rozciąganie może wkrótce naruszyć integralność konstrukcji, powodując problemy z bezpieczeństwem, kosztowne ograniczenia ruchu i ostatecznie zamknięcie mostu.

Dźwigary, na których leżą tory, można zabezpieczyć przed korozją poprzez cyrkulację suchego powietrza przez kratownicę, natomiast antykorozyjna farba jest kosztowna i wymaga konserwacji.

Malowanie mostu zwiększa jego wagę. Nawet przymocowane konstrukcje można osuszać zamiast stosowania farby antykorozyjnej. Osuszacz wymaga minimalnej konserwacji i oszczędza dużo czasu w porównaniu z personelem nakładającym farbę antykorozyjną. Zabezpieczenie antykorozyjne jest również konieczne w miejscach bardzo trudno dostępnych, a często preferowaną metodą jest suche powietrze.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles