Search
Close this search box.

OSUSZANIE PRODUKCJI BATERII LITOWYCH

WILGOTNOŚĆ SPRAWIA DUŻE PROBLEMY DLA PRODUCENTÓW BATERII LITOWYCH, PONIEWAŻ LIT SILNIE REAGUJE Z WILGOCIĄ. DZIĘKI KONTROLI POWIETRZA I WILGOCI W ZAKŁADACH PRODUKCYJNYCH UNIKA SIĘ NEGATYWNYCH REAKCJI, A PRODUCENCI AKUMULATORÓW MOGĄ GWARANTOWAĆ ICH JAKOŚĆ.

W 2011 roku spółka zależna DST, DST China, wykonała swoją pierwszą instalację osuszania w firmie zajmującej się bateriami litowymi w Chinach. Okazało się, że była to pierwsza z wielu instalacji u producentów baterii litowych. Rynek baterii litowych znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku lat i oczekuje się, że będzie jeszcze większy. Proces produkcji baterii litowych wymaga jednej z najwyższych kontroli wilgotności na jakimkolwiek rynku. Wilgotność względna musi wynosić poniżej 1%, aby lit nie został naruszony. Jeśli w pomieszczeniu produkcyjnym jest zbyt wilgotno, lit może reagować z wilgocią i przekształcać się w wodorotlenek litu i wodór. W związku z tym zarówno jakość, wydajność, jak i trwałość ulegną znacznemu pogorszeniu, jeśli baterie litowe będą miały kontakt z wilgocią. Powiedziawszy to, nie jest możliwe wytwarzanie litu bez kontroli wilgotności.

Aby uniknąć tych problemów z wilgocią, w pomieszczeniach produkcyjnych instaluje się osuszanie. Oznacza to, że pomieszczenia produkcyjne zostaną przekształcone w pomieszczenia czyste, w których wentylacja jest mieszana z powietrzem powrotnym i oczyszczana przez osuszacz, dzięki czemu zarówno temperatura, jak i wilgotność są kontrolowane przez tę samą jednostkę. DST posiada wiedzę, aby wykonać te instalacje w sposób, który jest również energooszczędny. Dla firmy zajmującej się bateriami litowymi oznacza to, że jeśli posiada instalację osuszającą firmy DST, może zagwarantować jakość i trwałość swoich produktów, a jednocześnie są one bardziej energooszczędne.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles