Search
Close this search box.
dst-dehumidify-liljeholmsbron-560x380 (2)

OSUSZANIE MOSTÓW

OSUSZANIE ZA POMOCĄ OSUSZACZA DST ZAPEWNIA ZALETY DOSKONAŁEJ OCHRONY PRZED KOROZJĄ, DŁUŻSZEJ TRWAŁOŚCI I OSZCZĘDNOŚCI ZASOBÓW.

Uszkodzenia spowodowane korozją mogą prowadzić do dużych kosztów budowy mostów na całym świecie. Konstrukcja mostu jest zabezpieczona przed korozją poprzez stworzenie środowiska, które utrzymuje maksymalnie 50% wilgotności względnej wokół konstrukcji stalowej.

Korozja elementów ze stali miękkiej i drutów nośnych o dużej wytrzymałości na rozciąganie może wkrótce naruszyć integralność konstrukcji, powodując problemy z bezpieczeństwem, kosztowne ograniczenia ruchu i ostatecznie zamknięcie mostu.

Dźwigary, na których leżą tory, można zabezpieczyć przed korozją poprzez cyrkulację suchego powietrza przez kratownicę, natomiast antykorozyjna farba jest kosztowna i wymaga konserwacji.

Malowanie mostu zwiększa jego wagę. Nawet przymocowane konstrukcje można osuszać zamiast stosowania farby antykorozyjnej. Osuszacz wymaga minimalnej konserwacji i oszczędza dużo czasu w porównaniu z personelem nakładającym farbę antykorozyjną. Zabezpieczenie antykorozyjne jest również konieczne w miejscach bardzo trudno dostępnych, a często preferowaną metodą jest suche powietrze.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles