Search
Close this search box.

OSUSZANIE CHRONI WODOCIĄGI I STACJE POMP

W WODOCIĄGACH I STACJACH POMP CZĘSTO POJAWIAJĄ SIĘ PROBLEMY Z KONDENSACJĄ NA ZIMNYCH POWIERZCHNIACH. OSUSZACZ DST ZMNIEJSZY WILGOTNOŚĆ W POWIETRZU, DZIĘKI CZEMU POMIESZCZENIE BĘDZIE WOLNE OD KONDENSACJI I KOROZJI.

Woda, nasze najważniejsze źródło
Mniej niż 3% całej wody na Ziemi stanowi słodka woda, z czego korzystamy w przybliżeniu 1%. Wydajne przetwarzanie w czystym środowisku, utrzymywanie wysokiego poziomu higieny, jest ważne w miejscach, gdzie odbywa się obróbka wody. Rdza i kondensacja nie mają miejsca w wodociągach ani stacjach pomp.

Problemy z wilgocią w wodociągach i stacjach pomp
Problemy z wilgocią w wodociągach i stacjach pomp występują głównie latem, gdy powietrze zewnętrzne ma wysoką zawartość wody. Wilgotne powietrze z zewnątrz przenika do wodociągów, na przykład przez kontrolowaną wentylację lub infiltrację. Obciążenie wilgocią powstaje w wyniku parowania z powierzchni ścian oraz z wolnych powierzchni wody. Rura wodociągowa o temperaturze powierzchniowej 5ºC wymaga, aby zawartość wody w powietrzu została zmniejszona do nie więcej niż 5,5 g/kg, aby zapewnić brak kondensacji. Osuszanie musi mieć miejsce w celu zmniejszenia zawartości wody w powietrzu; zwiększenie temperatury nie wpływa na zawartość wody ani punkt rosy.

Osuszanie eliminuje szkodliwą wilgoć
Dzięki osuszaczowi marki Seibu Giken DST, zawartość wody może być zmniejszona i kontrolowana, aby zapewnić brak kondensacji. Zapobiega to również korozji, pogorszeniu stanu elementów elektrycznych oraz odpryskiwaniu farby, jednocześnie zapewniając świeższe warunki w pomieszczeniach.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles