Search
Close this search box.

Oszczędzanie energii z osuszaczami DST

Gospodarka i Środowisko

Wraz z nowymi rządowymi celami w zakresie efektywności i stale rosnącymi cenami energii, polityka DST polega na wykorzystywaniu nowych technologii tam, gdzie to możliwe. Dzięki temu nasze produkty nadal efektywnie i wydajnie zużywają energię. Nasze systemy programowalnego sterowania logicznego (PLC) mogą zwiększyć wydajność operacyjną, obniżyć emisję dwutlenku węgla i obniżyć koszty eksploatacji; czynników, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla certyfikacji środowiskowej. Sterowniki PLC (C2 i C4) są dostosowywane tak, aby zapewnić najwyższą wydajność operacyjną dla każdego konkretnego projektu. Sterowniki PLC mogą być używane niezależnie, z jednym z naszych sterowników cyfrowych (EH3 i EH4) lub połączone z systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Podstawowe funkcje PLC to:
– zapewnić przyjazny interfejs użytkownika
– zsynchronizować działanie kluczowych komponentów
– monitorować urządzenia zabezpieczające, wyłączenia awaryjne i alarmy
– dostosować wydajność urządzenia, aby utrzymać wymaganą wilgotność, temperaturę lub przepływ powietrza

Jeden dostawca

DST oferuje szereg systemów kontrolujących zarówno wilgotność, jak i temperaturę. Oznacza to, że nie trzeba koordynować wielu instalacji — wszystko jest dostarczane w sposób zoptymalizowany od jednego dostawcy.

PLC typu C2 do osuszaczy przemysłowych (RZ, CZ, RF)

Podstawowy sterownik PLC DST typu C2 jest montowany standardowo we wszystkich naszych osuszaczach przemysłowych. Przyjazna dla użytkownika klawiatura umożliwia łatwy dostęp do opcji menu, a dwurzędowy podświetlany ekran LCD wyświetla ważne dla użytkownika komunikaty. Używany w połączeniu z jednym z naszych regulatorów wilgotności (EH3 T2 i EH4) lub zewnętrznym sterownikiem (BMS), wydajność osuszania osuszacza może być precyzyjnie dostrojona w celu dokładnego utrzymania wymaganej wartości zadanej.

PLC C4: Kontrola zarówno wilgotności, jak i temperatury – online i na miejscu

PLC C4 jest łatwy w obsłudze dzięki przyjaznemu dla użytkownika ekranowi dotykowemu. Użytkownik może łatwo przeglądać i zarządzać procesem kontrolowania zarówno wilgotności, jak i temperatury. Użytkownik może również ustawić wartości regulatora oraz przeglądać dane procesowe. Możliwe jest zarządzanie procesem uruchamiania, sterowanie, przeglądanie funkcji oraz uruchamianie i zatrzymywanie osuszacza przez Internet. C4 oferuje również duże możliwości rozbudowy, ponieważ można łatwo dodawać różne funkcje. Wszystkie funkcje są testowane przez DST w fabryce przed dostawą.

Do zaawansowanego sterowania jednostkami RZ, CZ lub Flexisorb.
Graficzny wyświetlacz dotykowy, 5,7”
Komunikacja przez Modbus TCP/IP lub dostęp zdalny* przez Ethernet.
Ekonomiczna kontrola procesu online.

Regulacja wilgotności z elektronicznym higrostatem i regulatorem EH3 T2 oraz higrostatem EH4

EH3 T2, Elektroniczny higrostat i regulator

 • Wilgotność względna (RH) w %
 • Wilgotność bezwzględna w g/kg
 • Punkt rosy °Cdp
 • Temperatura °C / K / °F
 • PI Regulator wilgotności lub temperatury
 • Dwustopniowy higrostat
 • Dwa niezależne bezpotencjałowe styki zwierne

EH4, higrostat elektroniczny

 • Dwustopniowy higrostat
 • Czujnik z szybką reakcją
 • Dwa niezależne bezpotencjałowe styki zwierne
 • Wyświetlacz %RH z dwoma dioidami wskazuje m.in. zbyt wysoka wilgotność względna

Oszczędzanie energii z EH4, EH3 T2 i PLC C2

Zapobieganie kondensacji i korozji za pomocą EH3 T2

Czujnik temperatury przymocowany do najzimniejszej powierzchni jest sparowany z czujnikiem wilgotności w pomieszczeniu. Nasz EH3 T2 jednocześnie monitoruje temperaturę powierzchni, wilgotność względną i punkt rosy powietrza w pomieszczeniu. Nasz regulator wilgotności EH3 T2 dokładnie dostosowuje wydajność suszenia, aby utrzymać wymaganą nastawę wilgotności względnej. Jeśli punkt rosy powietrza przekroczy monitorowaną temperaturę powierzchni, EH3 T2 automatycznie zastąpi nastawę wilgotności względnej, zwiększając wyjście sterujące osuszacza. EH3 T2 reguluje wydajność suszenia, kontrolując zarówno wilgotność względną, jak i punkt rosy, zapewniając jednocześnie jak najmniejsze zużycie energii.

Kontrola wilgotności i temperatury za pomocą C4

Zintegrowanie kontroli temperatury wyjściowej w procesie osuszania umożliwia zmniejszenie całkowitego zużycia energii dzięki interakcji parametrów wilgotności i temperatury. W osuszaczu wbudowane są wężownice chłodzące i grzewcze. DST jest w stanie zaoferować zarówno chłodzenie DX, jak i wężownice do wody lodowej. Ogrzewanie może odbywać się za pomocą ciepłej wody, energii elektrycznej lub ogrzewania parowego.

Modbus

Komunikacja Modbus poprzez TCP/IP lub RTU podaje aktualne wartości temperatury i wilgotności, możliwość uruchomienia/zatrzymania osuszacza oraz odczyty alarmów i wskaźników pracy.

Zdalny dostęp

PLC C4 może być kopiowany lokalnie na jednym lub kilku komputerach za pośrednictwem połączenia sieciowego.

 

Skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem DST
aby dowiedzieć się więcej o oszczędzaniu energii dla osuszaczy DST.

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles