Search
Close this search box.

KRYTE LODOWISKA I CURLING

LÓD NA LODOWISKU I TOROWISKACH DO CURLINGU MUSI BYĆ JAK NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI, JEDNOCZEŚNIE UTRZYMUJĄC PRZYJEMNY KLIMAT W POMIESZCZENIU. NAJPROSTSZYM SPOSOBEM NA TO OSIĄGNIĘCIE JEST REGULACJA WILGOTNOŚCI W POMIESZCZENIU ZA POMOCĄ OSUSZACZA.

Lodowisko działa jak ogromny element chłodzący. Gdy drzwi są otwierane i zamykane, napływa cieplejsze powietrze i skrapla się, głównie na suficie. Krople kondensatu mogą następnie kapać na powierzchnię lodowiska i powodować nierówności. Jeśli atmosfera jest zbyt wilgotna, istnieje ryzyko uszkodzeń korozyjnych i pleśni, a także powoduje, że powietrze w pomieszczeniu jest zimne, wilgotne i nieprzyjemne dla ludzi. Wilgotne powietrze może powodować zaparowanie wewnątrz lodowiska, co prowadzi do konieczności częstego spłukiwania lodu. Problemy z wilgocią na lodowiskach można rozwiązać, instalując osuszacz i zmniejszając w ten sposób wilgotność otoczenia do wymaganego poziomu.

lodowiska do curlingu
Do curlingu niezbędne są wysokiej jakości, szczególnie dobrze przygotowane lodowiska. Na lodowiskach do curlingu zamiast regulacji wilgotności względnej konieczne jest kontrolowanie atmosfery zgodnie z punktem rosy powietrza.

Kiedy powietrze z zewnątrz przedostaje się na lodowisko do curlingu, musi zostać osuszone przez osuszacz; w przeciwnym razie wilgoć zamarznie na powierzchni lodu. Jeśli wilgoć zamarznie na powierzchni lodu, lód staje się „szorstki” i nie nadaje się do gry w curling.

Udział

Zadaj nam pytanie

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles