Search
Close this search box.

Wirniki

Wirnik z żelem krzemionkowym firmy Seibu Giken

Wszystkie osuszacze sorpcyjne DST wykorzystują wirnik żelu krzemionkowego Seibu Giken. W wirniku Seibu Giken żel krzemionkowy jest chemicznie związany ze strukturą, co oznacza, że środek osuszający nie przenosi się do powietrza. Oznacza to również doskonałe życie. Po 10 latach eksploatacji wirnik Seibu Giken zachowuje ponad 90% swojej pierwotnej pojemności. Kolejną ważną cechą jest to, że wirnik Seibu Giken można umyć, jeśli zostanie zanieczyszczony. Jest to szczególnie ważne w przypadku wirników pracujących w trudnych warunkach.

Produkcja DMAX

Seibu Giken była pierwszą firmą, która opracowała rotor z żelu krzemionkowego i nadal jest liderem technologicznym.

Testy przeprowadzone przez znany instytut Frauenhofer wykazały, że w wirniku Seibu Giken do suchego powietrza nie jest przenoszony żaden pył. Testy osuszaczy DST umieszczonych w stacjach kanalizacyjnych wykazały również, że wirnik jest bakteriostatyczny.

Wirnik adsorpcyjny jest wykonany z naprzemiennych warstw arkuszy płaskich i falistych, impregnowanych aktywnym składnikiem zwanym osuszaczem. Jest wykonany tak, aby tworzył ogromną liczbę osiowych kanałów powietrznych biegnących równolegle przez konstrukcję. Gdy powietrze przechodzi przez kanały, jest osuszane.

D-MAX Z, 100 % SILICON FREE

D-MAX CI reguluje wilgotność bez rozprowadzania krzemu w powietrzu. Unikalny rotor D-MAX CI to w 100% wolny od silikonu rotor sorpcyjny, który zachowuje pełną wydajność osuszania. Przemysł motoryzacyjny, przemysł farmaceutyczny i inne środowiska wymagają powietrza wolnego od krzemu. Dzięki dokładnym badaniom Seibu Giken udało się wyprodukować jedyny na rynku w 100% bezsilikonowy rotor, D-MAX CI jest dostępny tylko w Seibu Giken DST.

D-MAX

D-MAX to następna generacja rotorów z żelem krzemionkowym firmy Seibu Giken i jest rozwinięciem SSCR-U. Żel krzemionkowy jest nadal związany chemicznie ze strukturą, co oznacza, że środek osuszający nie przenosi się do powietrza, co zapewnia również doskonałą trwałość. Rotor D-MAX można umyć, jeśli zostanie zanieczyszczony. Nową cechą rotora D-MAX jest to, że jest on bakteriostatyczny i grzybostatyczny, co oznacza, że na rotorze D-MAX nie rozwijają się bakterie ani grzyby. Jednak tylko D-MAX H jest bakteriobójczy, co oznacza, że rotor D-MAX H faktycznie eliminuje bakterie.

DLR ZEOLITE ROTOR

Ten zeolitowy rotor firmy Seibu Giken został opracowany do osuszania przy bardzo niskich punktach rosy, np. przy produkcji baterii litowych. DLR to środek osuszający o dużej wydajności osuszania.

D-MAX H

Rotor D-MAX H jest bakteriobójczy i higieniczny, co czyni go szczególnie odpowiednim do osuszania w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. D-MAX H można zainstalować w nowym lub istniejącym zespole wirników firmy Seibu Giken DST. Powierzchnia rotora skutecznie eliminuje bakterie przenoszone drogą powietrzną. Został pomyślnie przetestowany w Japan Food Research Laboratories w 2001 roku.

Wirnik jest najważniejszą częścią osuszacza, to właśnie od niego zależy wydajność i żywotność urządzenia. Dlatego potrzebujesz niezawodnego, stabilnego i wydajnego rotora. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę następujące kwestie..

W latach pięćdziesiątych, kiedy wynaleziono osuszacz z rotorem adsorpcyjnym, jako środek suszący zastosowano chlorek litu. Chlorek litu pochłania wilgoć w wyniku reakcji chemicznej. Wadą wirnika impregnowanego solą jest to, że nie jest on w stanie wytrzymać wysokiej wilgotności. Nasycone powietrze spowoduje częściowe wypłynięcie soli z wirnika, zmniejszając w ten sposób wydajność i powodując korozję osuszacza. Obecnie coraz więcej osuszaczy wykorzystuje wirniki z żelu krzemionkowego. Żel krzemionkowy adsorbuje wilgoć, cząsteczki wody przylegają do powierzchni żelu krzemionkowego. Zaletą jest to, że może wytrzymać nasycone powietrze, a jeśli żel krzemionkowy jest chemicznie związany z wirnikiem, ma bardzo długą żywotność, nawet do dziesięciu lat, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany.

Zarówno rotory z chlorkiem litu, jak iz żelem krzemionkowym, zawierające luźny środek osuszający, powodują wydostawanie się pyłu z rotora wraz z suchym powietrzem. Poza możliwym uszkodzeniem wysuszonych materiałów, pogorszy się wydajność rotora. Tylko rotory z chemicznie związanym żelem krzemionkowym nie będą przenosić środka osuszającego do suchego powietrza.

Jeśli wirnik zostanie przypadkowo zanieczyszczony lub używany w aplikacjach z zanieczyszczonym powietrzem, ważne jest, aby wirnik można było myć i aby można go było umyć samodzielnie! Konieczność pozostawienia wirnika do mycia jest kosztowna i powoduje dłuższe przestoje.

Testy na rotorze z żelem krzemionkowym stosowanym w oczyszczalni ścieków nie wykazały powstawania bakterii na rotorze. Dzieje się tak dzięki wysokiej temperaturze (powyżej 120°C) podczas regeneracji wirnika oraz niskiej wilgotności względnej w suchym powietrzu.

Receive the latest news

Subscribe To Our Newsletter

Get notified about new DST articles