Technologia DST adsorpcyjna

Podstawową zasadą jest to, że powietrze jest osuszane, przepuszcza się przez obracający się wirnik, który adsorbuje wilgoć. Wilgoć w wirniku, jest usuwany za pomocą strumienia gorącego powietrza.

Zasady Recusorb, Ecosorb i Frigosorb są znakiem towarowym chronione według szwedzkiej Izby Rejestru, a także Europejskiego Rejestru Patentów i Znaków Towarowych. Zasada Frigosorb została opatentowana w Szwecji w 1996 roku.

Consorb jest zwykle używany przy niskiej temperaturze regeneracji np., kiedy dysponujemy ciepłem odpadowym o temperaturze od 50°C do 90°C. Ponadto stosujemy go do osuszania bardzo wilgotnego powietrza.

Recusorb DR także wykorzystuje wewnętrzny odzysk ciepła na rotorze. Posiada jeden wentylator dla powietrza suchego i wilgotnego. Jest to idealne rozwiązanie dla instalacji, w których wymagane jest nadciśnienie w osuszanej przestrzeni. Ten typ osuszacza jest również odpowiedni, kiedy chcemy osiągnąć niski punkt rosy.

Recusorb R Wykorzystuje wewnętrzny odzysk ciepła na rotorze. Zastosowanie tzw. sektora wstępnego powoduje częściowe podgrzanie powietrza regeneracyjnego. W efekcie mniej energii potrzeba do regeneracji rotora. Powietrze suche opuszczające osuszacz jest chłodniejsze i bardziej osuszone niż w innychznanych rozwiązaniach.

 

Aquasorb funkcjonuje jako Consorb, mokry przepływ powietrza skrapla się w chłodnicy powietrznej-schłodzone zamiast być wyprowadzone na zewnątrz. Nie ma potrzeby wyrzucania wilgotnego powietrza z osuszanego pomieszczenia. Cała energia umieszczona w urządzeniu pozostaje w pokoju, co jest dobre dla zastosowań w osuszaniu.

 

Econosorb jest najbardziej energooszczędnym osuszaczem. Dzięki pompie ciepła zużywa on około 1 energii potrzebnej do pracy typowego osuszacza. Ponadto temperatura powietrza suchego jest niższa od temperatury powietrza wlotowego.

 

Frigosorb jest stosowany w sytuacjach, w których wilgotne powietrze jest trudne do usunięcia. Dzięki funkcji pompy ciepła, Frigosorb jest bardzo energooszczędny, zużywając około 1/3 całkowitego zużycia tradycyjnych osuszaczy sorpcyjnych.

Dzielić