Oszczędzanie energii dla osuszaczy DST

Gospodarka i Środowisko

Z nowych celów w zakresie efektywności rządowych i wciąż rosnących cen energii, to jest polityka DST do korzystania z nowych technologii, jeśli możliwe. To gwarantuje, że nasze produkty nadal skutecznie i efektywnie będą wykorzystywać energię.

Nasze programowalne sterowanie logiczne (PLC), systemy mogą zwiększyć efektywność operacyjną, mniejszą emisję dwutlenku węgla i zmniejszyć koszty eksploatacji; Czynniki, które mogą być istotne dla certyfikacji środowiskowej.

PLC (C2 i C4) są dostosowane, aby zapewnić najwyższą wydajność pracy jest osiągane dla każdego konkretnego projektu. PLC mogą być używane niezależnie, z jednym z naszych regulatorów cyfrowych (EH3 & EH4) lub powiązane z systemem zarządzania budynkiem (BMS).

Podstawowe funkcje sterownika są:

– Zapewnić przyjazny interfejs użytkownika
– Synchronizować działanie kluczowych elementów
– Urządzenia ochronne monitora i alarmy
– Dostosowanie zdolności jednostki do utrzymania wymaganej temperatury lub wilgotności powietrza

Jeden dostawca

DST oferuje kilka systemów, które steruje zarówno wilgotności i temperatury. Oznacza to, że nie trzeba koordynować wiele instalacji – wszystko jest dostarczane zoptymalizowane, od jednego dostawcy.

Typu PLC C2 dla osuszaczy przemysłowych (RZ, CZ, RF)

C2-1_webb
EH3-T3-webbEH3-T3-webbDST za poziom wejścia PLC typu C2 jest wyposażona w standardzie dla wszystkich naszych osuszaczy przemysłowych. Przyjazny użytkownikowi klawiatura pozwala na łatwy dostęp do opcji menu i dwurzędowych podświetlanych ekranów LCD ważne wiadomości do użytkownika. Używany w połączeniu z jednym z naszych regulatorów wilgotności (EH3 T2 EH4) lub zewnętrznego kontrolera (BMS), zdolność suszenia osuszacz może być nastrojone do dokładnego utrzymania wymaganej wartości zadanej.

PLC C4: Kontrolowanie zarówno wilgotności i temperatury – on-line i na miejscu

C4-at-computer-webb
C4-webbSterownik C4 jest łatwy w użyciu dzięki ekranu dotykowego w obsłudze. Użytkownik może łatwo przeglądu i zarządzać procesem kontrolowania zarówno wilgotność i temperaturę. Użytkownik może również ustawić wartości regulatora i przeglądać dane procesowe. Możliwe jest zarządzanie procesem
rozruchu, kontroli, patrz funkcje, jak również rozpoczęcia i zakończenia osuszacz za pośrednictwem Internetu. C4 oferuje również duże możliwości ekspansji, ponieważ jest łatwo dodawać na różnych funkcjach. Wszystkie funkcje są testowane przez DST w fabryce przed wysyłką.

 • Dla zaawansowanych RZ, CZ lub jednostka sterująca Flexisorb.
 • Graficzny wyświetlacz dotykowy 5,7″
 • Komunikacja poprzez Modbus TCP/IP lub zdalny dostęp* do sieci Ethernet.
 • Ekonomiczne sterowanie procesem w Internecie.
Kontrola wilgotności z elektronicznym regulatorem higrostat i EH-3 T2 i wilgotnościowy EH-4

EH3-T3-webbEH3-T3-Webb EH-3 T2, higrostat elektroniczny i regulatorem

 • Wilgotność względna w %RH
 • Wilgotność bezwzględna w g/kg
 • Punkt rosy °CDP
 • Temperatura °C/K/°F
 • PI Regulator wilgotności lub temperatury
 • Dwuetapowym higrostat
 • Dwa niezależne potencjalnych kontaktów darmo zamykające

EH-4, elektroniczny higrostat EH-4-Webb

 • Dwustopniowy higrostat
 • Czujnik z szybkich respons
 • Dwa niezależne potencjalnych kontaktów darmo zamykające
 • %RH wyświetlacz z dwoma dioids wskazuje np Zbyt wysoka wilgotność względna
Oszczędzanie energii z EH4, EH3 T2 i PLC C2EnergySaving1

Oszczędzanie energy 1
Grzałka powietrza regeneracyjnego jest regulowana dwustopniowo. Nasz czujnik wilgoci EH3, T2 albo Eh4 dostosowuje wydajność suszenia pomiędzy wysoka, niska czy trybie wyłączonym żeby utrzymać wilgotność , punkt rosy między dwoma programowalnymi punktami.

Oszczędzanie energii 2
Moc grzałki jest w pełni regulowana od zera do pełnej wydajności przy użyciu binarnego (wieloetapowa) lub liniowego sterowania. Korzystając z naszego sterownika wilgotności EH3 T2 + PLC C2 lub zewnętrznego sygnału sterującego (BMS + PLC C2), zdolność suszenia jest dokładnie regulowana, aby dokładnie zachować wymaganą zadaną wielkość (wilgotność lub punkt rosy).
EnergySaving2

Oszczędzanie energii 3
Używane w osuszaczach regenerowanych parą,  wentylator jest regulowany w zakresie od 20% do pełnego przepływu z wykorzystaniem falownika silnika. Temperatura reaktywacji jest utrzymywana na wysokim poziomie. Korzystanie z naszych regulator wilgotności EH3 T2 +PLC C2 lub sygnał sterujący zewnętrzny (BMS + PLC C2), zdolność suszenia jest precyzyjnie dostosowana do dokładnego utrzymania wymaganej wartości zadanej (wilgotność lub punktu rosy)
EnergySaving3

Zapobieganie kondensacji i korozji za pomocą EH3 T2

Czujnik temperatury przypisany do najzimniejszej powierzchni jest połączony z czujnikiem wilgotności w pomieszczeniu. Nasz EH3 T2 jednocześnie monitoruje temperaturę powierzchni, wilgotność względną i punkt rosy powietrza w pomieszczeniu. Nasz kontroler wilgotności EH3 T2 precyzyjnie reguluje wydajność suszenia, aby utrzymać wymaganą poziom RH . W przypadku, gdy punkt rosy powietrza przekracza monitorowaną temperaturę powierzchni, EH3 T2 automatycznie zastąpić zadanej RH, zwiększając swoje wyjście sterujące do osuszacza. EH3 T2 reguluje zdolność suszenia kontrolowania zarówno RH i punkt rosy przy jednoczesnym zapewnieniu możliwie najmniej energii jest zużywana.
preventing-condensation-and-corrosion-using-EH3T2-copy
Waterworks,-DST-presentation,-Mollier-chart-RED-LINE-webb

Wilgotność i kontrola temperatury C4
Integracja sterowania temperaturą wyjściową w procesie osuszania pozwala zmniejszyć całkowite zużycie energii dzięki interakcji parametrów wilgotności i temperatury. Urządzenia chłodzące i grzewcze cewki są wbudowane w osuszacza. DST jest w stanie zaoferować zarówno DX chłodzenie i cewki do wody lodowej. Ogrzewanie może być wykonane albo z ciepłej wody, energii elektrycznej lub ogrzewania parowego.

 

Modbus

Komunikacja Modbus poprzez TCP/IP lub RTU daje rzeczywiste wartości temperatury i wilgotności, możliwość Start/Stop osuszacza jak również odczyty alarmów i wskaźników operacyjnych

Zdalny dostęp

PLC C4 może być odzwierciedlone na miejscu na jednym lub większej liczbie komputerów za pośrednictwem sieci.
Communication_PLC_globe_webbSkontaktuj się Przedstawicielem najbliżej DST ciebie, aby dowiedzieć się więcej na temat Oszczędzania Energii dla osuszaczy DST.Energy saving EN (PDF)

Dzielić