Żegluga

Korzyści ze stosowania suchego powietrza w transporcie morskim są ogromne jak np.skrócenie przestojów tankowców zmieniających rodzaj ładunku. Przenośne urządzenie osuszające znacznie skróci czas schnięcia.

Osuszanie ładowni
Ładunki higroskopijne takie jak kawa, herbata,tytoń, papier czy towary sproszkowane są szczególnie narażone na wilgoć podczas transportu drogą morską poprzez różne strefy klimatyczne. Gdy temperatura otoczenia spada, powietrze w ładowni ochładza się powodując wzrost względnej wilgotności często do poziomu skraplania.

Osuszanie platform wiertniczych i statków
Wilgoć w połączeniu z agresywnym działaniem soli jest głównym powodem korozji konstrukcji morskich, co może znacznie obniżyć żywotność maszyn i urządzeń oraz uszkodzić sprzęt elektryczny.

Chociaż antykorozyjna ochrona maszyn i urządzeń może nie być konieczna lub praktyczna w trakcie ich stałego użycia, to należy ją poważnie potraktować w okresach przestojów lub napraw.

Technologia osuszania będzie mieć korzystny wpływ na jakość funkcjonowania maszyn i urządzeń, a także zbiorników, ładowni, biur, kabin i innych nieogrzewanych pomieszczeń.